Žaludeční vředy u koní

     Syndrom koňských žaludečních vředů (EGUS - Equine Gastric Ulcer Syndrome)

      Je vysilující stav, který byl zaznamenán v posledních letech hlavně u sportovních a dostihových koní. V podstatě jimi trpí 93 % dostihových koní a  60 % sportovních. K daným číslům došel uznávaný veterinář Hammond z endoskopických vyšetření. Dalšími studiemi, které provedl doktor Murray, se ukázalo, že 100 % plnokrevných koní, kteří závodili v posledních 2 měsících, převládaly syndromy žaludečního vředu. Jednou z příčin syndromu je i intenzivní trénink.

     Důvod vysokého výskytu žaludečních vředů je dále připisován vysoké koncentraci, ale i nízké kvalitě stravy, stájovému pobytu a náporovému stresu. Koně trpícího EGUS je nejlepší vyřadit z tréninku a postavit ho do výběhu na trávu. Pořádná výživa střev a žaludku předchází a řeší tuto problematiku. Samozřejmě platí pravidlo, že pokud kůň nemůže žaludkem a střevy vstřebat živiny, je zbytečné s ním trénovat, pracovat, závodit či soutěžit. Takový kůň není schopen vstřebat svoji výživu a potřebné látky tak bere ze své zásoby. Jediné opravdové řešení nalezlo TRM, neboť angažovalo tým vědců, kteří vyvinuli GNF (Gut Nutrition Formula). Forma jednoduše stravitelných peletek obsahuje esenciální minerály jako je vápník, hořčík, specifické aminokyseliny: glutamin a threonin ve vysoké koncentraci, prebiotika a extrakt z mořské trávy. Jedinečnou kombinací těchto prvků vznikl produkt TRM GNF, který je ve světě velmi uznávaný pro optimální funkci střev a žaludku, což dává koni šanci maximalizovat schopnost vstřebávání potravy.

     Níže vidíte dvě endoskopická vyšetření stejného žaludku v rozmezí 6 týdnů, před a po podání GNF.

 

 Články
Řešení žaludečních potíží
  GUT NUTRITION FORMULA GNF je jedinečný krmný doplňek. Používá se do denní dávky krmení pro koně se sklonem k žaludečním poruchám hlavně EGUS. GNF udržuje zdravá a funkční střeva včetně žaludku, což umožnuje maximální využití krmiva.   GNF má čtyři režimy činnosti s cílem zajistit zdravý trávicí trakt   ..
Žaludeční vředy u koní
     Syndrom koňských žaludečních vředů (EGUS - Equine Gastric Ulcer Syndrome)       Je vysilující stav, který byl zaznamenán v posledních letech hlavně u sportovních a dostihových koní. V podstatě jimi trpí 93 % dostihových koní a  60 % sportovních. K daným číslům došel uznávaný veterinář Hammond z&nb..
Co spojuje Martina Matějku a světovou jezdeckou elitu ?
Nečekaný vítěz finále Skokového poháru České pojišťovny Martin Matějka je český jezdec, původem z Bíliny a má bohaté zkušenosti z celého světa. Ke koním se dostal v 11. letech a začínal s drezůrou, která je podle Matějky alfou a omegou skokového ježdění. „Kar Kar MM, je můj devítiletý, temperamentní, závodivý, holandský teplokrevník. Počítá..
O nás
Firma FRANCES s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1990 a je výhradním dovozcem krmných doplňků nejen pro sportovní koně společnosti TRM z Irska.   Společnost TRM, sídlící v Irsku, vyrábí již od roku 1986 ty nejlepší výživové doplňky pro koně, psy a kočky. Společnost podléhá bezpečnostnímu systému kontroly výroby potravy H..
Vytvořilo FX Design Studio & Gruny Design
Adam Thielen Womens Jersey